Лудогорец остана без спечелена точка, ЦСКА без отбелязан гол

Българските представители в Лига Европа продължават да заемат последните позиции в своите групи.

Разградчани гостуваха на Роял Антверп в преследване на първи точки в тазгодишното издание на турнира.

Белгийският тим откри резултата още в 19-ата минута след попадение на Мартин Хонгла. През първото полувреме домакините бяха по-дейни и заслужено се прибраха с аванс в резултата.

➤ Лудогорец и ЦСКА - аутсайдери в европейските си мачове

Втората част започна по-силно за българския отбор. Лудогорец имаше своите положения и изравни в 53-тата минута чрез Кирил Десподов.

Все пак Роял Антверп, който заема първото място в групата, взе нещата в свои ръце и стигна до крайния успех с 3:1.

ЦСКА продължава да е единственият отбор в групите на Лига Европа, който все още няма отбелязано попадение.

“Червените” бяха близо до нарушаване на негативната поредица, но не успяха да преодолеят добре отбраняващия се състав на Клуж. ЦСКА се поздрави с точка след нулевото равенство, но остана на последната позиция в група “A”.

През идната седмица ЦСКА посреща лидера Рома, докато Лудогорец е домакин на третия в класирането – ЛАСК Линц.

Тагове: Лига Европа, Лудогорец, ЦСКА